Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Počasí Nečtiny - Slunečno.cz


Úvod » AFARS

AFARS

Kompletní sortiment myslivecké oděvy Afars.

 

TECHNOLOGIE.

EXTRATEX®

extratex

Mikromembrána EXTRATEX® s výbornými funkčními parametry, nabízející dokonalou ochranu proti vodě, oděv nepromokne ani při dlouhotrvajícím pobytu v dešti. Membrána EXTRATEX® je současně dostatečně prodyšná, vzniklou tělesnou vlhkost propustí ve formě vodních par a tím nedochází k její kondenzaci. Membrána představuje také dokonalou ochranu proti větru.

 

Vysoce funkční membrána, využívaná pro výrobu nepromokavé obuvi a oděvů. U obuvi je umístěna mezi svrchním materiálem a podšívkou. Membrána je vyrobena z hydrofilního blokového polymeru. Strukturou se jedná o homogenní bezporézní hladký povlak. Je mimořádně lehká a pružná. Zcela mimořádnou vlastností je propustnost vodních par - 2700 g/m2/24 hodin, což Sympatex® předurčuje pro použití na výrobu sportovní obuvi a oděvů. Výtečné jsou i parametry odolnosti proti vodě, uvádí se více než 2,5 bar = 25 000 mm vodního sloupce. Použití membrány Sympatex® zaručuje produktům označení a garanci "waterproof".

 

Membrána Comfortex je ekonomická PTFE membrána s nižšími parametry vodonepropustnosti a prodyšnosti.Tato membrána se používá u levnějších modelů obuvi a chrání uživatele před vnější vlhkostí po omezenou dobu například při chůzi v lehčím dešti.

 

V současné době je pro výrobu lovecké a trekkingové obuvi používána řada typů podešve Vibram®. Jejich vlastnosti se řídí předpokládaným použitím obuvi v terénu.

Společnou charakteristikou všech podešví, označených typickým žlutým osmiúhelníkem, je výtečná přilnavost k podkladu a současně vysoká odolnost proti opotřebení.

 

Dlouhotrvající (permanentní) technologická úprava tkanin od firmy DuPont® zaručuje maximální ochranu proti vodě a nečistotám.

Teflonová úprava nemá vliv na prodyšnost tkaniny, není patrná na omak ani na pohled a je rezistentní vůči praní a žehlení pokud jsou dodrženy pokyny výrobce.
Tato úprava byla také dermatologicky testována a je nazávadná.

 

Membrána GELANOTS® japonské firmy TORAY zaručuje absolutní nepromokavost vrchního oblečení při zachování dostatečné prodyšnosti. Voda neprosakuje ani při zatížení v prudkém dešti, prodyšnost je zachována i za velmi nízkých teplot.

 

 

Vysoce kvalitní fleece s nalaminovanou mikromembránou, která zaručuje výtečnou odolnost proti profouknutí větrem a tím minimalizuje tepelné ztráty.
Současně je materiál dostatečně prodyšný a zaručuje tak pocit komfortu i při zvýšené tělesné zátěži. Výrobky z materiálu NoWind® překvapí i dobrou odolností proti vodě.

 

Thermolite® Plus - vysoce funkční zateplovací rouno firmy DuPont® tvořené kombinací mikrovláken a dutých vláken. Velmi lehké a přitom velmi teplé rouno je používané na výrobu zimního oblečení a spacích pytlů určených pro horolezectví a další extrémníaktivity. Nejvýznamější vlastností tohoto materiálu je schopnost zachovat tepelný komfort při výrazně rozdílných klimatických (teplotních) podmínkách okolí.

Rouno Thermolite® Plus je poddajné a měkké - pohyb v oblečení s tímto rounem je snadný, překvapí pocit lehkosti a pohodlí při zachování výborných izolačních schopností.

Speciální čtyřkanálové polyesterové vlákno je vodoodpudivé, nenasákavé a velmi rychle odvádí tělesnou vlhkost z pokožky do horní vrstvy materiálu. Vlhkost se ve formě páry z povrchu vláken CoolMax® odpařuje a reguluje tak tělesnou teplotu. Tím je společně s excelentní vzdušností pleteniny zajištěn výborný termoregulační efekt.

 

Značkové duté vlákno firmy DuPont®.

Má kruhový průřez se čtyřmi dutinkami, je lehké, neabsorbuje vlhkost a zachovává stálý objem a dobré izolační vlastnosti i při dlouhodobém používání.

 

Speciální akrylové vlákno uzavírající ve své struktuře buňky se syntetickou látkou PCM.

Při zvýšení teploty pokožky nad 35o Celsia tato látka taje a odebírá výrazně skupenské teplo z pokožky a tím ji ochlazuje. Naopak při poklesu teploty tato kapalina tuhne a vydávaným skupenským teplem pokožku ohřívá. Výrobky z materiálu Outlast® výrazně prodlužují dobu teplotní pohody.

 


Vysoce kvalitní značkové zipy YKK® zaručují spolehlivost a funkčnost při dlouhodobém používání.

 

 

Speciálně profilované polypropylenové vlákno, které má díky podélným lalokům dvakrát větší povrch než vlákno kruhového průřezu.

Výborně transportuje vodní částice (pot), odvedená vlhkost se z povrchu vlákna díky větší ploše rychleji odpařuje. Výrobek z vlákna MOIRA® je na omak vždy suchý, nestudí a vytváří pocit pohodlí i při zvýšeném tělesném výkonu a pocení.

 

MICROFIBRE®

microfibre

Tkaná technická textilie pro svrchní vrstvu oblečení. Speciálně pobroušený povrch zaručuje, že oděv nešustí, je měkký na omak, pružný při pohybu a zároveň velmi odolný proti mechanickému poškození. Materiál Microfibre® je ideálním svrchním materiálem zejména v kombinaci s Teflonovou úpravou.

MICRO SUEDE®

microsuede

Ojedinělá tkanina určená pro svrchní vrstvu oblečení pro lov. Broušený povrch zaručuje absolutní nehlučnost, tkanina je pevná, odolná proti mechanickému poškození. Svým vzhledem a na omak připomíná tenkou broušenou kůži - semiš. Má vysokou prodyšnost pro tělesnou vlhkost a zároveň je přirozeně odolná proti větru. Díky své struktuře je tato tkanina výtečným nositelem membrány EXTRATEX®, která je na ni laminována.

Comfort DRY®

comfortdry

Speciální lehká tkanina výtečně odvádějící vlhkost, nemačkavá, prodyšná, příjemná na nošení.